8am - 22pm CET +48 606 743 890

ARTistic Loft 69

Zobacz Galerię

.. bynajmniej nie jest to zaproszenie do obejrzenia pakietu zdjęć… ale

zobacz nas jako miejsce gdzie istnieje żywa sztuka. Przywykliście do cichych, monumentalnych galerii gdzie nawet szept wydaje się nietaktem? świątynie sztuki?? Miejsca, gdzie dyskretnie ziewa kustosz, albo natrętny sprzedawca z niepokojącym uśmieszkiem chciałby Ci pomóc? ale właściwie to w czym? Kupić coś do czego w ogóle nie masz stosunku? albo zrozumieć coś co nie kryje żadnej tajemnicy?

Wszyscy dawno już nie kupują ani nie sprzedają więc całe to podchodzenie i tak nie ma sensu. Naszą namiętnością ( nie misją! nie wolą !! nie powołaniem!!!) jest otaczanie siebie i innych estetyką przedmiotów, które są zwyczajnie piękne i zwyczajnie potrzebne. Bez wydumania i zawoalowanych przesłań. Gdzieś w procesie tworzenia, u źródła inspiracji jest pewna asocjacja do miejsc, wrażeń, zapachów, nawet wydarzeń. Następnie jest tak zwana realizacja, obróbka materii.
Materia jest wszak żywa więc odpowiada. Szukamy z nią kompromisu. Wspólnie dalej przetwarzamy tę pierwotną wizję. Efekt jest często zaskakujący dla twórcy. Te pierwsze asocjacje ustąpiły nowym kryteriom, możliwościom i funkcjom. Powstaje przedmiot, mebel, obraz. Żyje sobie w naszej przestrzeni, aż do tego momentu, kiedy ktoś z nim zagada. Patrzą na siebie i nawiązują relację. To potrafi trwać małą chwilkę, a czasami latami. Któregoś dnia znika z naszej galerii obraz, i opowiada się w innym miejscu, innym osobom, inną historię.
Tak się wypełnia misja galerii. Dokonuje się akt kupna – sprzedaży, jak w zwyczajnej galerii sztuki. Życzymy Wam w naszym miejscu takich spotkań i romansów i związków. Żywa Sztuka jest stanem zmiennych emocji, dla każdego ma inne znaczenie i moc. Oby miała. Jeśli przechodzicie obojętnie wobec nas, to nie miejcie do nas żalu. Nie Wszyscy mamy tę samą wrażliwość. Ale szukajcie.


Galeria w Skrzynkach. To nasz Art Butik ulokowany w różnych miejscach hotelu. Wszędzie można spotkać skrzynki, a w skrzynkach rozmaite obiekty… biżuteria, suknie, swetry, hamaki. Warto też rozglądać się po ścianach – malarstwo, fotografia. Także meble, rzeźba, lampy. Cokolwiek Wam wpadnie w oko, można to nabyć.

  • sztuka czyli ART, obrazy, rzeźba, biżuteria naszych przyjaciół artystów. Czyste kumoterstwo.
  • meble i przedmioty z naszej osobistej manufaktury69.
  • bilety i zaproszenia na imprezy przez nas organizowane.
  • usługi hotelu galery69 w formie voucherów.
  • książki i przewodniki, które uważamy za potrzebne turyście w Polsce.
  • i może coś jeszcze o czym na razie nie myślimy.


Wydarzenia minione. To co istotne, to co W nas pozostaje. Czyli zasadniczo to co najważniejsze bo przetrwało – relacje i komentarze, refleksje utrwalone obrazem. Istota naszej galerniczej pracy. Wydarzenie to punkt początkowy tego co najważniejsze, wytyczenie drogi, którą dzieło dalej już podąża samoistnie. Jakie są dalsze losy dzieł sztuki, utworów muzycznych czy obiektów zależy w znaczniej mierze od tej chwili startu. Czynimy więc co w naszej mocy by każde wydarzenie w Galery69 było zaiste „wydarzeniem”.