8am - 22pm CET +48 606 743 890

Pod pełnymi żaglami

na Dezetach!

U naszych stóp piękne jezioro Wulpińskie! Czerpiemy z niego wiele radości, zimą i latem. Podziwiamy je, żeglujemy po nim, pływamy, jeździmy na łyżwach, latamy na bojerach, wykorzystujemy jako arenę niecodziennych wydarzeń. Zatem u nas Przystań…
Pogoda nie zawsze sprzyja… wybierając się w rejs warto pomyśleć wcześniej o długich kurtkach wodoodpornych z kapturem i kaloszach [zgodnie z żeglarską etykietą na białej podeszwie]. Nie ma złej pogody jeśli się ma właściwe ubranie. Deszcz podkręca przygodę, a grog smakuje jeszcze lepiej.

Dezeta

DZ (Dezeta) to najpopularniejszy w Polsce jacht szkoleniowy dla stopnia sternika jachtowego, oraz jacht dwumasztowy na śródlądziu. Aktualnie pływa ich ok. 150. Zaprojektowana została w 1905 w Niemczech jako łódź ratowniczo-robocza.
wymiary: długość kadłuba – 8,5 m; szerokość maksymalna – 2,15 m; wysokość masztu (grota) – 5,50 m
ciężar: 1120 kg, balast: 210 kg powierzchnia ożaglowania: 29,1 m2, fok: 3,90 m2, grot: 15,70 m2, bezan: 9,50 m2, wiosła: 10 wioseł szalupowych, maksymalna liczba załogi: 12.

Oferowane przez nas łodzie należą do YKP [Yacht Klub Polska] w Olsztynie i są dostępne na każde życzenie! Wystarczy je nam wyrazić, a prawdziwe Wilki Morskie zabiorą Was w rejs i pokażą się jak się ścigać – a załogi mają te łodzie mistrzowskie! Polecamy zaczerpnąć trochę adrenaliny. AHOJ!

Dezeta nie jedno ma imię

czyli inne zastosowania dezet

Dezeta nie jedno ma imię… możemy jej użyć na romantyczne wyprawy w ciszy używając wyłącznie wioseł lub żeglować nią w sztormie na podniesionych żaglach. Możemy też użyć jej jak sceny. Niezapomniany koncert na wodzie Anny Marii Jopek [sierpień 2009]


Dezant (czytaj: desant)

czyli lądujemy na bezludnej wyspie, pijemy coca colę oraz rum!