8am - 22pm CET +48 606 743 890

Grzech Piotrowski

saksofonista, kompozytor, aranżer, producent, w zasadzie : człowiek orkiestra o samowystarczającej autokreacji

Znamy się od lat, od początku Galery69. Grzech grał u nas koncert podczas uroczystości otwarcia hotelu. I od tamtej pory wspieramy się duchowo, inspirujemy i podpalamy do wspólnych projektów. Niektóre realizujemy, wiele z nich pozostaje na razie w sferze marzeń. Z Grzechem się cudownie marzy. Natychmiast łapie wiatr w żagle i surfuje po niemożliwym. Niemożliwym tylko dla niektórych, bo Grzech większość z tych projektów zrodzonych pod wpływem nagłych impulsów realizuje. O wielu rozmawiamy, tak jakby zaraz miały się zdarzyć. Nigdy niczego nie wykluczamy. Kilka minut z Grzechem przy kawie i naleśnikach, które uwielbia, działa jak potężna dawka kosmicznej energii. Grzech jest zawsze w przelocie. Trudno nawet dociec skąd dokąd. Zawsze z pomysłem na wydarzenie, na muzykę i z humorem. Humor to jest coś co go wyróżnia. Opowiadamy sobie z wielką energią historie prawdziwe, domniemane, konfabulowane i pękamy ze śmiechu. A kiedy zaczyna grać, to płaczemy ze wzruszenia. Jest tryskającym źródłem inspiracji.

A teraz oficjalnie o Grzechu Piotrowskim, zaczerpnięte z Jego własnej strony: http://grzech.org

Zdobywca wielu prestiżowych nagród (m.in. Grand Prix Hoilaart Jazz Festival 1998, Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do sztuki ‚Saksofon basowy’ Skvoreckiego ). Artysta balansujący na krawędzi jazzu, folkloru, new impresjonizmu i muzyki filmowej. Jego otwarta sceniczna osobowość sprawia, że koncerty przyciągają ludzi a muzyka trafia bezpośrednio do ich wnętrza.

Cechą Grzechowych formacji jest to, że emanują energią, liryką, nostalgią, muzyczną przenośnią i zadumą. Jednocześnie są pełne humoru i muzycznego dystansu. Artysta mocno podkreśla, że jego muzyka jest głęboko zakorzeniona w polskiej tradycji, skandynawskim, wschodnim i bałkańskim folklorze oraz klasyce.

Artyści, z którymi ostatnio współpracuje to: Eivind Aarset, Ruth Wilhelmine Meyer, Sainkho Namtchylak, Terje Isungset, Arild Andersen, Jon Christensen, Jorn Simen Overli, Theodosii Spassov, Bulgarian Voices Angelite, Azat Bikchurin, Sinikka Langeland, Mohammad Reza Mortazavi, Taner Akyol, Wu Wei, Siergiej Starostin, Taisa Krasnopevtseva, Lars Andreas Haug, Espen Leite Skarpengland, Marcin Wasilewski, Vladiswar Nadishana, Bram Stadhouders, Wiesław Pieregorólka, Borys Szyc, Marcel Comendant oraz z zespoły: Grzech Piotrowski World Orchestra, Akku, Karuzela Group, Nor Pol, Alchemik, Oxen.


więcej o GRZECHu na naszych stronach

wydarzenia i zdarzenia niecodzienne