Warmia i Mazury.
Pierwsze skojarzenie? Las, jezioro, chatka z ciemnego drewna przykryta czerwoną dachówką, przydrożna kapliczka, piaszczysta droga. Wciąż jeszcze potężna dawka nieskażonego smogiem powietrza.
Olsztyn – stolica regionu, szlak średniowiecznych zamków krzyżackich, Muzeum Etnograficzne w Olsztynku, Pałace i Dwory dawnych Prus Wschodnich, największa obronna twierdza z czasów średniowiecza w Malborku. Liczne miejsca historyczne: Grunwald – miejsce największej bitwy w historii średniowiecznej Europy. Co roku w lipcu na polach Grunwaldu spotykają się historyczni odtwórcy z całej Europy by przez kilka dni żyć, pracować i bawić się jak średniowieczni rycerze przed 600 laty i odegrać wielki spektakl upamiętniający bitwę.
Każdej osobie, która tak pojmuje mazury i swoją tutaj obecność podajemy rękę. Rozkładamy przed nią wachlarz możliwości aktywnego i leniwego spędzenia czasu i uruchomienia drzemiących endorfin. Otworzymy oczy na piękno otaczającej natury i wskażemy miejsca gdzie smakuje najlepiej! Poznajcie niewyczerpalne źródło naszych inspiracji.
Zima to dla nas szczególnie piękny czas. Wraz ze śniegiem spada na nas wielka cisza. I spokój. Wieczory są cudownie długie, a dni na tyle krótkie, że trudno się zmęczyć. Zatem wypoczywamy! Ale nie od razu.. najpierw ruszajcie na lód i śnieg. Zamarznięte jezioro oferuje znacznie więcej niż falujące wodą.
Przede wszystkim wielka biała przestrzeń do podziwiania i do spacerów. Można przemierzać śniegową pustynię na nartach biegowych, śmigać za quadem na nartach zjazdowych, pomykać na łyżwach i narto-łyżwach, pędzić kuligiem na sankach, szusować na desce za kitem i wreszcie… żeglować bojerem! Nic nie dostarczy nam takiej adrenaliny jak żeglarstwo lodowe! Warto wiedzieć, że czołówka światowych bojerowców wywodzi się z Warmii i Mazur, z krainy tysiąca jezior, bo gdzie uprawiać ten niewiarygodnie męski sport jak nie tutaj? Karol Jabłoński, wielokrotny mistrz świata w tej dyscyplinie nie odpuszcza żadnej zimie. Zima to jego czas. To ich czas, bo w tej wspomnianej światowej czołówce jest „naszych” wielu.