8am - 22pm CET +48 606 743 890

Golf

malownicze, piękne 18 dołkowe mistrzowskie pole golfowe w bliskim sąsiedztwie

W pobliskich Naterkach [6km : 6 minut : GPS: N:53º43’49” E:20º22’20”] znajduje się 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej (par 72). Projekt pola został wykonany przez najstarszą na świecie firmę architektów pól golfowych – Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii z Martinem Hawtree na czele. Nadzwyczajnej urody warmiński krajobraz oraz różnorodność ukształtowania terenu pola MG&CC sprawiły, iż jest ono niezwykle interesujące dla graczy – zarówno tych bardziej doświadczonych jak i początkujących.

Ciekawostka! Z myślą o początkujących graczach (par 3)powstało też 6-dołkowe pole golfowe dając możliwość szybkiego zasmakowania uroku gry na prawdziwym polu golfowym już na samym wstępie edukacji w tej dyscyplinie sportowej. Na tym polu można grać bez Zielonej Karty.
W każdą niedzielę od 5 maja 2013 do końca września 2013 o godzinie 12tej można skorzystać z nieodpłatnych lekcji golfa. Zatem każdy kto ma ochotę spróbować jest oczekiwany na polu przez przesympatycznych instruktorów, którzy z zaangażowaniem przedstawią grę w golfa najlepiej jak potrafią. Wystarczy ubrać się sportowo [but bez obcasa] i spróbować. Z tego powodu warto zostać dłużej – goście, którzy zadeklarują chęć zagrania na polu będą mogli zatrzymać pokój do powrotu z pola. I oczywiście spożyć lunch na naszym słonecznym tarasie.

Akademia Golfa

Akademia została zaprojektowana tak, by mogła sprostać wymaganiom graczy na każdym poziomie – od początkujących do profesjonalistów.

Akademia została zaprojektowana tak, by mogła sprostać wymaganiom graczy na każdym poziomie – od początkujących do profesjonalistów.
Można śmiało powiedzieć, że Akademia jest obiektem kompletnym, składającym się z uzupełniających się części:
Driving range
Pokój do przeprowadzania lekcji
Putting green
Chipping green z bunkrem
Putting i chipping green
6-dołkowe pole treningowe
Na początkujących golfistów czeka tutaj wyspecjalizowana kadra trenerska, która umiejętnie wprowadzi ich w tajniki, reguły oraz zapozna z etykietą golfa. Jednak w Akademii Golfa MG&CC mogą się uczyć nie tylko początkujący. Na kursy zapraszani są również gracze średniozaawansowani i zaawansowani, pragnący podszkolić się w grze i obniżyć swój handicap.


Jednym z jej głównych elementów jest Driving Range z osiemnastoma samodzielnymi, zadaszonymi stanowiskami. Pozwalają one na grę w różnych warunkach atmosferycznych. Trenując tam można celować na znajdujące się przed nami, na całym terenie range’u, dziewięć greenów treningowych. W każdej kabinie znajduje się mapa, pokazująca odległości do poszczególnych greenów. Driving Range MG&CC wyróżnia się między innymi długością, która wynosi ok. 300 metrów i pozwala na jednoczesną grę z obu stron. Różnorodne platformy tee umożliwiają grę z mat oraz trawy, co pozwala uzyskać efekt przypominający ukształtowanie terenu oraz warunki na polu golfowym. Dla pragnących trenować w ciszy i odosobnieniu istnieje możliwość gry z trawiastych stanowisk , znajdujących się na przeciwległym końcu.

Pośrodku zadaszonej części Akademii, znajduje się pokój z lustrami, w którym odbywa się większość lekcji indywidualnych. Lustra pomagają uczniowi w obserwacji i korekcie ewentualnych błędów podczas zamachu.

jeszcze_więcej_informacji

Niedaleko driving range znajdują się trzy greeny treningowe: do trenowania puttingu – tuż przy domku klubowym, do chippingu, pitchingu oraz gry z bunkra – green najbliżej driving range, a w niedalekiej odległości od niego – znajduje się trzeci green do puttingu i chippingu. Dwa ostanie greeny otoczone są pofałdowanym terenem pozwalającym na ćwiczenia oddające naturalne warunki na polu.

Kolejnym, bardzo istotnym elementem, który urozmaica trening w MG&CC jest 6-dołkowe Pole Golfowe . Jest to najnowszy obiekt Akademii, na którym gra możliwa jest od września 2008, rozpościerający się po obu stronach dziesiątego dołka dużego pola. Pole co prawda jest niewielkie, posiada wyłącznie dość krótkie dołki par 3, jednak niemal każdy z nich może stanowić spore wyzwanie i to nie tylko dla graczy początkujących. Cechą charakterystyczną są niewielkie, ale mocno pofałdowane greeny, oraz fakt, że niemal wszystkie dołki posiadają sporą różnicę wysokości pomiędzy startem, a greenem. Powoduje to, że gra tutaj wymaga dużej precyzji uderzenia, umiejętności ocenienia odległości oraz wprawy w krótkiej grze. Nadaje się nie tylko do nauki gry dla początkujących, ale też jako doskonałe miejsce treningu bardziej zaawansowanych graczy.